Teatrzyk-Egzamin

Pod koniec maja odwiedzili nas aktorzy z białostockiego teatru „Magik" , by zaprezentować nam bardzo pouczające przedstawienie pt „Egzamin z bezpieczeństwa tygryska Beniamina".
Spektakl ten składał się z kilku osobnych historyjek, dotyczących zasad bezpieczeństwa na drodze oraz sposobu właściwego zachowania się dziecka w obliczu zagrożeń ze strony innych ludzi, np. w kontaktach z obcymi.


Na przedszkolnej scenie wystąpili: pluszowy tygrysek Beniaminek , jego mama i oraz dwóch , wyglądających zza kotary, skrzatów, komentujących przebieg danego wydarzenia. Każda przygoda naszych bohaterów zakończona była pouczającym morałem.
Niesforny Beniaminek raz pokazuje dzieciom, jak pozostawiony przez mamę sam w domu, odbiera telefon, podając adres nieznajomemu, otwiera drzwi sąsiadce, innym razem- kuszony cukierkami, wsiada do obcego samochodu. Na szczęście, jak to w bajce, udało się cofnąć czas i z pomocą dwóch dobrodusznych krasnali-Mędrka i Rozumka, tygrysek umiejętnie odwraca sytuację, by za drugim razem postąpić już właściwie.
Czasami , gdy nasz pluszowy bohater czegoś nie wiedział, z pomocą przychodziły nasze Przedszkolaki. Doskonale znają one zasady ruchu drogowego i numery telefonów alarmowych więc chętnie podpowiadały Beniaminowi np. na jakim świetle przechodzi się na drugą stronę albo gdzie dzwonić w sytuacji wypadku drogowego czy zagrożenia pożarem.

IMG 0039IMG 0041

IMG 0047IMG 0052